Fototapety do salonu

Piękny salon
Urządzasz mieszkanie, a może w już urządzonym odczuwasz potrzebę zmian? Chcesz nadać swojemu salonowi niebywałego charakteru, ale zastanowisz się jak to zrobić? Pomyślmy, co w szybki i niezbyt skomplikowany sposób może odmienić to wnętrze. Wszelkiego rodzaju dodatki – świece, zdjęcia, kolorowe poduszki, dywany? A może fototapeta?

Do wyboru, do salonu

Fototapety do salonu to doskonały pomysł bez względu na jego metraż. W dużej przestrzeni ten rodzaj tapety może być po prostu ozdobą i nie ma obaw, że optycznie zmniejszy salon i zachwieje proporcje, natomiast jeśli pokój jest mały, odpowiednio dobrana fototapeta sprawi, że będzie wyglądał na większy i przestronny. Kiedy tapety zaczęły wchodzić na rynek, a miało to miejsce w epoce renesansu, nikt nie spodziewał się, że zdobędą taką popularność. Początkowo ręcznie zdobione tapety były wyjątkowo drogie i służyły przede wszystkim do wystroju komnat zamkowych i pałacowych. Wraz z rozwojem techniki ich produkcja zaczęła być tańsza i zaczęto wytwarzać je na skalę masową. Człowiek z natury pożąda tego, co jest prestiżowe, rzadkie i nie każdy może sobie na to pozwolić. Dlatego też, gdy tapety zaczęły być dostępne dla wszystkich i zawisły niemalże w każdym domu, nagle przestały być aż tak popularne. Lata 90 wyeliminowały tapety z użycia, jednak od kilku lat możemy obserwować, że wracają. Dziś największą popularnością cieszą się fototapety, lecz nie mają zbyt wiele wspólnego z tymi charakterystycznymi dla okresu PRL-u.

Fototapety do salonu to rozwiązanie dla ludzi odważnych, konkretnych, którzy posiadają niezwykłą fantazję i wyobraźnię. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie wychodząc z domu możemy przenieść się w najodleglejsze zakątki świata. Najwyższe szczyty górskie, lazurowe oceany, niebiańskie plaże, lasy, puszcze, jeziora, łąki, to wszystko jest na wyciągnięcie ręki, a może właśnie taka tapeta zainspiruje nas do podróży i przyczyni się do spełnienia choć jednego z naszych marzeń?

Ciekawym rozwiązaniem są fototapety do salonu imitująca drzwi i okna, za którymi rozpościera się zapierający dech w piersiach widok. Jest to na tyle realne, że chce się nacisnąć na klamkę i wyjść. Takie rozwiązanie znacznie powiększa przestrzeń wizualnie. Ale krajobrazy to nie jedyna opcja, jaką oferują nam producenci. Znajdzie się także coś dla zwolenników zwierząt tych udomowionych, na przykład kotów i psów, oraz dzikich i egzotycznych: żubrów, tygrysów, słoni, flamingów, lemurów i wielu innych niezmiernie atrakcyjnych gatunków.

Dla osób, które stawiają na delikatność, idealnie sprawdzą się motywy kwiatowe – róże, fiołki, tulipany, storczyki, hortensje, a dla tych z artystyczną duszą, proponuję fototapety z abstrakcyjnymi wzorami lub imitacje.
Nie ma wątpliwości, że fototapety do salonu to doskonały pomysł. Dzięki ogromnemu wyborowi wzorów, kolorów i struktur, każdy znajdzie dla siebie coś, co sprosta nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom. Fototapeta nie tylko ożywia wnętrze, ale także nadaje mu niebywałego charakteru i uruchamia wyobraźnię.