Fototapety na drzwi

Nowoczesne rozwiązania

Tapety ścienne powstawały już w epoce renesansu i natychmiast zdobyły ogromną popularność. Początkowo były produktem ekskluzywnym, na którego stać było jedynie najzamożniejsze osoby w państwie. Po fali triumfu tapet, nastały lata 90, które zakończyły ich popularność. W ostatnim okresie można zaobserwować ich powrót w nieco zmienionej formie.

Małe jest piękne

Producenci tapet prześcigają się w pomysłach, które wzbudzą zaciekawienie konsumentów. W czasach nieustannie zmieniających się trendów, w wielu kwestiach mamy wrażenie, że wszystko już było. Przedstawiam pomysł, który jest całkowicie nowy, świeży i fantastyczny. Fototapety na drzwi. Jeśli chcesz w szybki sposób odmienić wnętrza w swoim domu to jest to najlepszy i wyjątkowo efektowny sposób. Dzięki temu małemu elementowi możesz przemycić do swojego domu piękne krajobrazy i odrobinę abstrakcji. Nie da się opisać słowami, jaki efekt uzyskasz naklejając fototapetę na drzwi. Jeśli nie potrafisz z wizualizować sobie tego efektu, zachęcam do zapoznania się ze zdjęciami, po których obejrzeniu nie będziesz mógł się powstrzymać przed zastosowaniem tego triku u siebie w domu. Świetnym pomysłem jest założenie fototapety na drzwi w pokoju dziecięcym, najlepiej od zewnętrznej strony.

Dziecko będzie miały wtedy wrażenie, że wchodzi do innego, lepszego, bajkowego świata. Nie dotyczy to jednak wyłącznie maluchów, kto wie, komu taki efekt jest bardziej przydatny, czy dzieciom, czy dorosłym. Jeśli chcemy wzmocnić ten abstrakcyjny efekt, możemy zdecydować się na położenie w pokoju naszego dziecka czy też naszym, fototapety z podobnym motywem. Niezliczone wzory sprawiają, że każdy z nas znajdzie wzór idealnie wpasowujący się w nasz gust, bez względu na to czy jesteś zwolennikiem minimalizmu czy też niemalże barokowego przepychu. Fototapety na drzwi mogą też pełnić niejako funkcje terapeutyczną, wyciszającą i uspokajającą. Jak to możliwe? Wszystko zależy od doboru kolorów i wzorów, jeśli któreś z pomieszczeń, na przykład salon, ma być miejscem, w którym się relaksujemy, możemy wykorzystać stonowane odcienie zieleni.

Patrzenie na te barwy obniża ciśnienie krwi, daje poczucie harmonii oraz przynosi ukojenie zmęczonym oczom. Idealnie sprawdzą się więc motywy drzew, kwiatów, lasów czy łąk. Do sypialni idealny będzie błękit, gdyż uspakaja myśli i ułatwia zasypianie. Tutaj możemy zdecydować się na niebo, wodę i wszystkie inne motywy w odcieniach błękitu. Wystarczy skupić wzrok na niewielkim elemencie, by poczuć się lepiej, uspokoić emocje i się wyciszyć. Ważną kwestią jest również to, że fototapety na drzwi nie są tak wymagające, jak te na całą ścianę. Montaż tapety w tym przypadku jest szybki, nieskomplikowany, a efekt może przebić nasze najśmielsze oczekiwania. Małe naprawdę potrafi być piękne.

Fototapety na drzwi to alternatywne rozwiązanie do fototapet ściennych, z tym, że jest o wiele prostsze w montażu, a odpowiedni wzór może sprawić, że nawet bardziej efektowne. Możemy mieć pewność, że tak ozdobione drzwi przyciągną spojrzenia nie tylko nasze, ale także naszych gości i wywrą na nich piorunujące wrażenie. Kto by pomyślał, że drzwi mogą stać się najpiękniejszą ozdobą naszego domu?