Fototapety dziecięce

Baśniowa kraina

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że dzieci to najbardziej krytyczne i szczere istotki, z jakimi mamy przyjemność rozmawiać, dlatego nie wolno nam – dorosłym ignorować ich głosu w tak ważnej kwestii, jaką jest aranżacja pokoju dziecięcego. Dla każdego rodzica najważniejsze jest to, by zapewnić dziecku wszystko to, co najlepsze. Wystrój pokoju dziecięcego, to jedno z najważniejszych zadań w naszym życiu, bo przecież chodzi tu o szczęście i uśmiech malucha.

Nie lada wyzwanie

Kiedy urządzamy pokój dla noworodka, wydaje nam się, że możemy temu zadaniu nie sprostać, ale po czasie okazuje się, że było ono banalnie proste, zabawa zaczyna się dopiero teraz, kiedy musimy sprostać wymaganiom kilkulatka. O ile noworodek i niemowlak nie mają zbyt wygórowanych oczekiwań, wystarczy obecność mamy, taty, mleka i pampersów, o tyle kilkulatek już doskonale wie czego chce i może podjęć nieraz drastyczne kroki, by swoje marzenie spełnić.

Jak sprawić, by pokój dziecka wyglądał bajecznie, a maluch i rodzice byli zadowoleni? Warto wziąć pod uwagę fototapety dziecięce. Większość dzieci w konkretnym wieku lubi takie same bajki, jest okres Świnki Peppy, Strażaka Sama i Monster High. Przy wyborze fototapety dziecięcej do pokoju naszego malucha nie musimy martwić się, tym, że najprawdopodobniej za kilka miesięcy minie jego fascynacja którąś z bajek i tapetę będzie trzeba wyrzucić. Uniwersalne postaci i wzory mogą towarzyszyć naszemu dziecku przez wiele lat. Nawet jeśli tak się nie stanie i dziecko będzie chciało zmian, fototapety dziecięce wykonane są w sposób, który umożliwia szybkie i łatwe ich usuwanie. Jeśli dziecko jest starsze można zaangażować je w zakładanie i ściąganie tapety, poczuje się ono ważne i potrzebne, a my nie tylko spędzimy czas z dzieckiem, ale także nauczymy je współpracy i odpowiedzialności, co zaowocuje w przyszłości.

Jak już wcześniej wspominałam, należy wziąć pod uwagę zdanie malucha i jego zainteresowania. Choć spędzamy z dzieckiem mnóstwo czasu i wydaje nam się, że znamy jego ulubione bajki, może okazać się, że brzdąc wcale nie chce na ścianie Kubusia Puchatka tylko Spidermana. W sklepach stacjonarnych i internetowych jest ogromny wybór wzorów i kolorów. Producenci podążają za trendami, więc możemy wybierać pomiędzy bajkami, które znamy z własnego dzieciństwa: Piękna i Bestia, The Muppet Show, Kopciuszek, Myszka Micki, Król Lew i takimi, których najprawdopodobniej nie poznalibyśmy nigdy, gdyby nie nasze dzieci: Hello Kity, Frozen, Merida Waleczna, Monster High. Fototapety dziecięce pozwalają dziecku przenieść się w bajkowy, pozbawiony negatywnych emocji świat, kształtują jego wyobraźnię, fantazję oraz sprawiają, że dziecko chętnie spędza czas w swoim pokoju. Przy okazji również dorosłym przyda się takie oderwanie od rzeczywistości.

Baśniowa kraina w pokoju twojego dziecka? To proste. Wystarczy odrobina wolnego czasu i fototapety dziecięce. Każdy rodzic marzy o tym, by pokój jego dziecka był wyjątkowy, a każde dziecko uwielbia bajki. Jeśli poobserwujemy malucha, dowiemy się jakie postaci bajkowe są mu najbliższe, przepis na idealny pokój mamy gotowy.