Fototapety na szafy

Fototapety na szafy

Fototapety szturmem podbiły serca ludzi na całym świecie. Trudno się temu dziwić, gdyż jest to najłatwiejszy i najbardziej efektowny sposób na odświeżenie i odmianę wnętrze w naszych domach. Projektanci prześcigają się w pomysłach, co skutkuje tym, że dziś mamy już niemalże niezliczoną ilość motywów i kolorów fototapet. Skoro zdobyły one taką popularność, czemu by nie pójść o krok dalej? Producenci proponują nam alternatywę dla fototapet ściennych – fototapety na szafy.

Niczym drzwi do Narnii

Wielu z nas doskonale zna kultowe już Opowieści z Narnii, a chyba wszyscy przynajmniej o nich słyszeli. Przeczucie, niemalże graniczące z pewnością, podpowiada mi, że większa część z nas, jeśli nie wszyscy, chcielibyśmy mieć w swoim domu taką magiczną szafę, która przenosi nas do zupełnie innego świata. W zależności od indywidualnych preferencji, gustów, marzeń, ten świat byłby inny, niekoniecznie taki, jak w filmie. Można by stwierdzić, że takie rzeczy są możliwe wyłącznie w bajkach. Ale czy jest tak naprawdę? A może wystarczy odrobina wyobraźni, by rzeczywistość zamienić w bajkę? To zadanie w dużym stopniu ułatwią nam fototapety na szafy.

Niezliczone motywy i kolory pozwalają dopasować tę tapetę do naszych upodobań i wnętrz. Fototapety na szafy urozmaicają i zdobią nasze domy, ale nie tylko. Wróćmy jeszcze na chwilę do krainy bajek i fantazji. Realistyczne wzory sprawiają, że wystarczy jedno spojrzenie i odrobina wyobraźni, by z często smutnej, wypełnionej po brzegi obowiązkami codzienności, przenieść się w zupełnie inny świat. Dla dzieci może być to baśniowa kraina z postaciami z ulubionych bajek, my – dorośli możemy zdecydować się na piękne krajobrazy miejsc, do których podróż jest naszym marzeniem, bądź też przenieść do domu fragment ukochanego przez nas miasta, na przykład Paryża, Barcelony i wielu innych. Jeśli mamy artystyczną, duszę, idealnie sprawdzą się abstrakcyjne wzory, znajdą się też piękne motywy dla zwolenników flory, fauny, muzyki, motoryzacji, sportu itp.

Fototapety na szafy mają różne rozmiary, więc możesz dopasować je do każdej, którą masz w domu. Nie ważne czy znajduje się ona w przedpokoju, garderobie, sypialni czy salonie, jest to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu. Nie musisz obawiać się także tego, że fototapety na szafy optycznie zmniejszą małe pomieszczenia. Wręcz przeciwnie, odpowiednio dobrane kolory i motywy sprawią, że nawet najmniejsze pokoje będą wydawały się przestronne.

Jedną z ważniejszych, jeśli nie najważniejszą zaletą fototapety na szafy jest to, że bądź co bądź niewielki element potrafi całkowicie odmienić nasze wnętrze. Jest to nie tylko niezwykle efektowne rozwiązanie ale także proste. Przemalowanie lub wytapetowanie całego pokoju, pomimo tego, że jest o wiele łatwiejsze niż kiedyś, nadal zajmuje sporo czasu. Natomiast fototapety na szafy może położyć każdy w maksymalnie godzinę.

Estetyka, funkcjonalność, oryginalność, pomysłowość te cztery cechy łączą w sobie fototapety na szafy. Nie tylko upiększą szafę wątpliwej urody, ale także całe wnętrze. Takie rozwiązanie może być pozytywnym zaskoczeniem nie tylko dla ciebie, ale także twoich gości, nic dziwnego, jeśli twój dom stanie się inspiracją dla innych.